Siliconmade Academy > Uncategorized > 24 Ekim Burs Sınavı – Temel Yazılım Geliştirme Eğitimi
-->

24 Ekim Burs Sınavı – Temel Yazılım Geliştirme Eğitimi

Siliconmade Academy, aldığı destekler sayesinde burs sınavlarına devam ediyor! Barajı geçen katılımcıların %20 burs ile ödüllendirileceği sınavda Birinci %100, İkinci %75, Üçüncü %50 burs kazanacak. Instagram üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek burs sınavına kayıt olabilirsin. 

1 – Takip: @siliconmadeacademy Instagram hesabımızı Takip Et.

2 – Etiketle: Burs Duyuru Paylaşımının Altına 3 Arkadaşını Etiketle.

3 – Paylaş: Burs Duyuru Paylaşımının Hikayende Paylaş.

4 – DM: İsim Soyisim, Telefon, E-posta bilgilerini DM’den gönder.

Online sınav 24 Ekim saat 12:00’de Zoom’da başlayacaktır. Sınav giriş bilgileri katılımcılara 23 Ekim saat 16:00’ya kadar mail ile iletilecektir. Sınav yazılım bilgisi gerektirmemektedir, genel yetenek soruları ve web sitemizdeki bilgilerden oluşmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

 

Eğitimler online mı yüz yüze mi gerçekleşmektedir?

Bütün eğitimlerimiz 15 kişilik sınıflarda canlı, eğitmen eşliğinde online olarak Zoom üzerinden gerçekleşmektedir. İhtiyaç halinde eğitmen katılımcının bilgisayarına bağlanarak takıldığı yerde rehberlik yapmaktadır. Bu şekilde sınıf ortamını online olarak simüle etmiş oluyoruz.

Eğitime katılmak için herhangi bir mezuniyet gerekiyor mu?

Eğitime katılım için herhangi bir mezuniyet gerekmiyor. Eğitimimiz sıfırdan, ileri seviyeye kadar bütün aşamaları içermektedir.

Eğitimde yaş sınırı var mı?

Siliconmade eğitimleri yetişkin eğitim programlarıdır. Eğitime katılanlardan derslere tam zamanında girmesi ve online etkinliklere katılması beklenir. Bu sorumluluğu taşıyabilecek, grup arkadaşları ile uyum sağlayabilecek bütün yetişkinler yaş sınırı olmaksızın eğitimlere katılabilir. Bugüne kadar 14 – 45 yaş aralığındaki öğrencilerimiz uyumlu gruplar oluşturarak eğitimlerimize katılmıştır. 

Eğitimleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

Eğitim programı 3 aşamadan oluşur.

1. Aşama – Goldenmade Temel Programlama Eğitimi, teknoloji geliştiriciliğin ilk adımı olan temel programlamaya giriş eğitimidir. Bu aşamada algoritmik düşünce tekniklerini uygulamalı olarak öğrenirsin. Bununla birlikte uygulayacağımız çalışmalarla farklı düşünebilen bir takım oyuncusu olursun. 2. Aşama – Platinummade Yazılım Uzmanlığı Eğitimi, backend ve frontend eğitimleri ile, teknoloji geliştiricisinin profesyonel hayatta karşılaşacağı farklı alanlarla ilgili bilgi ve tecrübe sahibi olacağı geniş çaplı, teknolojinin bütün alanlarını kapsayan yatay eğitimdir. Platinummade tamamladığında full stack yazılım geliştirici olarak, bir web projesinin nasıl yapıldığına dair tüm detayları öğrenmiş olursun, kendi web uygulamanı yapmış olursun ve kurumlarda giriş seviyesinde işe başlayacak yetkinliğe sahip olursun. Bu aşamada, yaptığımız diğer uygulamalarla, uzmanlaşman gereken konu hakkında kendini keşfedersin, teknoloji kariyer koçları tarafından ilgi ve yeteneklerine uygun alanlara yönlendirilirsin. 3. Aşama – Siliconmade İleri Seviye Yazılım Uzmanlığı Eğitimleri, ilgi ve yeteneklerin doğrultusunda uzmanlaşmanı sağlayan üst seviye dikey eğitimlerdir. Bu aşamada 13 farklı uzmanlık eğitimi bulunur. Eğitim süresince ilgili alandaki uluslararası geçerli sertifikaya hazırlanırsın. Sertifikayı aldığında ise dünyanın her yerinde ileri seviye teknoloji projelerinde çalışabilecek uzmanlığa sahip olursun.

Eğitim içeriği ile ilgili detaylı bilgilere web sitemizin Eğitim Programı bölümünden ulaşabilirsin. 

Hangi yazılım dillerini öğretiyorsunuz?

Birinci aşama Temel Programlama Eğitimindeki amacımız algoritmik düşünce tekniklerini uygulamalı olarak öğretmektir. Bu aşamada uygulamada kullandığımız dil, amaç değil araçtır. Şu anda birinci aşamada uygulamalarımızı C# ile yapıyoruz. Birinci aşamayı tamamladığımızda bütün programlama dillerini kendi kendimize öğrenebilecek düşünce altyapısını kazanmış oluyoruz. 

Eğitimlerimizle ilgili detaylı bilgilere web sitemizin Eğitim Programı bölümünden ulaşabilirsin. 

Sertifika ve diğer imkânlarınız nelerdir?

Eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan katılımcılarımız, uluslararası geçerliliği olan başarı sertifikası alır. 

Mezunlarımız öncelikle 6 aylık staj programına alınır, sonrasında başta Siliconmade Arge olmak üzere destekleyen diğer kurumlarda iş görüşmelerine yönlendirilir. Öğrencimiz girişimci ise projesine yatırım bulması konusunda desteklenir. Eğitimlerimiz süresince tanışacağı, her biri kendi alanında lider olan iş insanı, yatırımcı, girişimci, psikolog, kariyer koçu, teknoloji yöneticileri, ik yöneticileri ve eğitimcilerden oluşan mentorlar ile farklı bakış açıları kazanarak Siliconmade Network’e dahil olur.  

Eğitimleriniz ne kadar sürmektedir?

1. Aşama Temel Programlama Eğitimi: Haftada 8 saat, 8 hafta.

2. Aşama Yazılım Uzmanlığı Eğitimi: Haftada 8 saat, 16 hafta.

3. Aşama İleri Seviye Yazılım Uzmanlığı Eğitimleri: Haftada 8 saat olmak üzere, seçeceğin uzmanlığa göre değişmektedir.

Kayıt ücreti ne kadar?

1. Aşama Temel Programlama Eğitimi

64 saat eğitim + 5 mentorluk seansı

Fiyat: 3500 TL

Tüm eğitimlerimiz ve ücretleri ile ilgili detaylı bilgi web sitemizin Eğitim Programı bölümünde yer almaktadır.

Dersler ne zaman işlenir?

Hafta içi ve hafta sonu ayrı gruplarımız mevcuttur.

Hafta sonu gruplarımız sabah ve öğleden sonra olmak üzere ikiye ayrılır. 

Hafta sonu sabah grubu: Cumartesi ve Pazar 09:00 – 13:00 saatleri arasında,

Hafta sonu öğleden sonra grubu: Cumartesi ve Pazar 14:30 – 18:30 saatleri arasında ve

Hafta içi grubu: Salı ve Çarşamba günleri 20:00 – 23:00, Perşembe günü 20:00 – 22:00 saatleri arasında olmak üzere 3 ayrı ders saati bulunmaktadır. 

Bir sonraki eğitimleriniz ne zaman başlayacak?

7 Kasım’da hafta sonu, 10 Kasım’da da hafta içi gruplarımız eğitime başlayacaktır.

Burs sınavı ne hakkında olacak?

Sınav, yazılım bilgisi içermemektedir. Genel yetenek soruları ve Siliconmade Academy ile ilgili bilgiler içermektedir. Sınav öncesinde web sayfamızdaki bütün bilgilerin ve instagram paylaşımlarımızın incelenmesini öneriyoruz. 

Burs sınavına nasıl kayıt yapılıyor?

Burs sınavına kayıt olunması ile ilgili gerekli bilgileri instagram hesabımızdaki son paylaşımımızda bulabilirsin. (https://www.instagram.com/p/CF1dm5wKD91)

Sınava nasıl hazırlanabilirim?

Sınav yazılım bilgisi gerektirmemektedir, genel yetenek sorularından oluşmaktadır. Hazırlık için web sitemizdeki bilgileri ve instagram hesabımızı inceleyebilirsin. 

Sınav sonucumu ve sıralamamı nereden öğrenebilirim?

Web sitemizde “Duyurular” bölümünden sıralamanı öğrenebilirsin.