{ Eğitim }

Merhaba, eğitimlerimiz programlama dilinden bağımsız olarak, algoritma kavramlarını uygulamalı olarak öğrenmek amacıyla hazırlanmıştır. Dolayısıyla, eğitim; hangi programlama dili ile ilerlerse ilerlesin programlama dili amaç değil araçtır. Eğitim içeriği; dillerin farklarından izole edilmiştir. Yine de uygulamaları yapabilmek için bir programlama dili kullanılmaktadır. Şu anda 1. Aşama eğitimi ve 3. Aşama Oyun Geliştirme eğitimi C# ile verilmektedir.

Siliconmade Academy kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Eğitimlerin ücretli olmasının sebebi akademi faaliyetlerini bağımsız bir şekilde sürdürebilmek ve girişimci öğrencilerimizin projelerine yatırım yapabilmektir. Güncel eğitim ücretlerimiz web sitemizde yer almaktadır.

Birinci aşama Temel Programlama Eğitimindeki amacımız algoritmik düşünce tekniklerini uygulamalı olarak öğretmektir. Bu aşamada uygulamada kullandığımız dil, amaç değil araçtır. Şu anda birinci aşamada uygulamalarımızı C# ile yapıyoruz. Birinci aşamayı tamamladığımızda bütün programlama dillerini kendi kendimize öğrenebilecek düşünce altyapısını kazanmış oluyoruz.

Backend tarafında C# MVC
Frontend tarafında HTML, CSS, Bootstrap, Javascript, VueJS.
Devops tarafında da kaynak kod yönetimi ve sunucu konfigürasyonu görüyoruz.

Stack Overflow’un 2019 yılında hazırladığı en son geliştirici anketine göre, küresel yazılımcı topluluğunun yaklaşık % 75'i lisans veya daha yüksek bir dereceye sahip. Bu, şu an sektörde aktif olarak çalışan yazılım uzmanlarının dörtte birinin üniversite diploması olmadığı anlamına geliyor. Sektör verileri mühendislik alanında bir diploması olmasa da gerekli pratiği ve öğrenme sürecini geçiren yazılımcıların bu alanda artan bir oranda çalışabilir olduklarını gösteriyor.

Yazılım alanında ilerlemek için iyi seviyede İngilizce öğrenmelisiniz. Okuma, yazma ve yeri geldiğinde İngilizce olarak kendinizi ifade etmeniz globalleşen dünyada çok önemli. Dil bilginiz hem kendinizi geliştirmek, kaynakları daha iyi anlamak hem de yurt dışı bağlantılı bir projede ortak olabileceğiniz anlamına gelebilir. Yapmak istediğiniz projelerde size gereken bilgi donanımına sahip olmanız için doğru eğitimler ile kariyerinize yön vermelisiniz.

Başarılı bir yazılım uzmanı olabilmek için algoritmik düşünce yetkinliğine ve güçlü problem çözme becerilerine sahip olmak gerekiyor. Bu iki ön koşul dışında bilinmesi gereken matematiğin derecesi büyük ölçüde üzerinde çalışacağınız projeye bağlı olacaktır.

Siliconmade Academy eğtim programları ortalama 2 Aylık aralıklarla başlıyor. En yakın program tarihleri için web sitemizi inceleyebilir ya da sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Siliconmade Academy, sıfırdan, ileri seviye yazılımcılar yetiştirmek için kurulmuş bir eğitim kurumu. Amacımız, ileri seviye teknoloji projeleri geliştirebilecek mezunlar vermek.

Mezunlarımıza da hayat boyu teknik olarak güncel kalmaları konusunda, yurtiçi ve yurt dışında staj ve iş bulması konusunda, girişimci olmaları durumunda yatırım bulmaları konusunda (hatta belirli kriterleri sağladığı durumda ilk yatırımcısı biz oluyoruz) destek oluyoruz.

Bu sürecin en sağlıklı şekilde ilerleyebilmesi için öğrencilerimizin 4 Aşamadan da başarıyla mezun olmalarını bekliyoruz. Ancak yazılım konusunda temel bilgisi olan, isteyen katılımcıları Seviye Tespit Sınavı'na davet ediyoruz. Sınav sonuçlarına göre 1. Aşama Goldenmade Temel Yazılım Eğitimi’ni tam veya kısmi burslu alma hakkına sahip olabiliyorlar.

4 Aşamalı eğitim programından başarıyla mezun olan katılımcıları 6 Aylık staj programına alıyoruz. Staj, staj yapılacak kuruma ve projeye bağlı olarak, tam zamanlı, yarı zamanlı, ofisten veya uzaktan çalışma şeklinde olabilir. Çalışma şekline bağlı olarak bulunduğunuz şehirden ulaşabileceğiniz imkanlar için Siliconmade Network bağlantılarımızı sürekli güncel tutuyoruz.

3. Aşama eğitimlerinde 5 farklı alanda konunun en yetkin isimleriyle çalışıyoruz. Bunlardan örneğin yapay zekayı seçtiğimizde, bu alanda dünyanın önde gelen şirketlerinden SAS ile çalışarak, global, ileri seviye yapay zeka sertifikası alacağımız eğitimden geçiyoruz. Bu sertifika, az sayıda kişide olan, dünyanın her yerinde uzmanlığımızı garanti edecek olan sertifikadır. Google'da işe girmemize de yardımcı olur, Silikon Vadisi'nde yatırım almamızı da kolaylaştırır.

Siliconmade Academy kar amacı gütmeyen bir kuruluş, amacımız daha çok kişiye ulaşarak etki odaklı, başarılı projeler geliştirebilecek yetkinlikte yazılım uzmanları yetiştirmek. Bu nedenle eğitim kayıt ücretlerini mümkün olduğunca ulaşılabilir tutmaya çalışıyoruz. Yazılım konusunda temel bilgisi olan katılımcıları Seviye Tespit Sınavı'na davet ediyoruz. Bu sınavdaki değerlendirme sonuçlarına göre 1. Aşama Goldenmade Temel Yazılım Eğitimi’ni tam veya kısmi burslu alma hakkına sahip olabiliyoruz.

Hafta içi ve hafta sonu ayrı gruplarımız mevcuttur. Hafta sonu gruplarımız sabah ve öğleden sonra olmak üzere ikiye ayrılır.

 • Hafta sonu sabah grubu: Cumartesi ve Pazar 09:00 – 13:00 saatleri arasında,
 • Hafta sonu öğleden sonra grubu: Cumartesi ve Pazar 14:30 – 18:30 saatleri arasında ve
 • Hafta içi grubu: Pazartesi 20:00 - 23:00 / Salı 20:00 - 23:00 / Çarşamba 20:00 - 22:00 saatleri arasında olmak üzere 3 ayrı ders saati bulunmaktadır.

Yazılım eğitimi için standart bir kişisel bilgisayara sahip olmanız yeterli olacaktır.

 • Takılmadan web browserlarını çalıştırabilmesi
 • Sorunsuz video konferans yapabilecek hızda ve internet hattına sahip olması
 • Çalışır durumda kamera ve mikrofona sahip olması
yeterlidir.

Oyun geliştirme eğitimi için ek gereksinimler:

 • i5 8'nci nesil ve üzeri, Nvidia 960 ekran kartı
 • 16GB RAM

1. Aşama Temel Programlama Eğitimi: Haftada 8 saat, 8 hafta, toplam 72 saat
2. Aşama Yazılım Uzmanlığı Eğitimi: Haftada 8 saat, 19 hafta, toplam 196 saat
3. Aşama İleri Seviye Yazılım Uzmanlığı Eğitimleri: Haftada 8 saat, 16 hafta, toplam 128 saat
4. Aşama 360° Yazılım Uzmanlığı Eğitimleri: Haftada 8 saat, 16 hafta, toplam 128 saat

Bütün eğitimlerimiz butik sınıflarda canlı, eğitmen eşliğinde online olarak Zoom üzerinden gerçekleşmektedir. İhtiyaç halinde eğitmen katılımcının bilgisayarına bağlanarak takıldığı yerde rehberlik yapmaktadır. Bu şekilde sınıf ortamını daha yüksek verimle ve %100 öğrenme garantisiyle online olarak simüle etmiş oluyoruz.

Eğitime katılım için herhangi bir mezuniyet gerekmiyor. Eğitimimiz sıfırdan, ileri seviyeye kadar bütün yazılım aşamalarını içermektedir.

Siliconmade eğitimleri yetişkin eğitim programlarıdır. Eğitime katılanlardan derslere tam zamanında girmesi ve online etkinliklere katılması beklenir. Bu sorumluluğu taşıyabilecek, grup arkadaşları ile uyum sağlayabilecek bütün yetişkinler yaş sınırı olmaksızın eğitimlere katılabilir. Bugüne kadar 14 – 45 yaş aralığındaki öğrencilerimiz uyumlu gruplar oluşturarak eğitimlerimize katılmıştır.

Siliconmade Academy 4 tip belgelendirme vermektedir.
 • 1. Katılım Belgesi: Eğitimlerin en az %90'ına katılınması durumunda hak edilir.
 • 2. Başarı Belgesi: Eğitimlerin en az %90'ına katılınması ve başarı kriterlerinin tamamlanması durumunda hak edilir. Başarı belgesi hak eden katılımcılara Katılım belgesi verilmez.
  1. Aşama Temel Programlama eğitimi sonunda verilen belge , Siliconmade Academy Katılım Belgesi veya Başarı Belgesidir.
  2. Aşama sonunda verilen belge ise uluslararası geçerliliği onaylanmış Siliconmade Katılım Belgesi veya Başarı Belgesidir.
 • 3. Aşama Eğitimleri, ilgili alan için geçerli global sertifikaya hazırlık eğitimleridir. Katılımcılarımız seçtikleri alanda alacakları 3. aşama eğitimlerinden sonra ilgili sertifika sınavlarına yönlendirilir.3. Aşama eğitimlerinin sonunda gerekli kriterleri sağlayan katılımcılar katılım belgesi veya ICCW (INTERNATIONAL CERTIFICATION CENTER OF THE WORLD ) onaylı uzmanlık sertifikası ve E-devlet onaylı sertifika almaya hak kazanır.
 • 4. Aşama Temel Programlama eğitimi sonunda verilen belge , Siliconmade Academy Katılım Belgesi veya Başarı Belgesidir.

4 Aşamayı da başarıyla tamamlayan mezunlar Siliconmade netwörkünde yer alan 500’ün üzerinde teknoloji şirketi arasından seçilen kurumlarda 6 Aylık bir staj programına alınırlar. Stajlar; yurt içi, yurt dışı, tam zamanlı, yarı zamanlı ya da proje bazlı olabilir.

Ofisimiz İstanbul'da yer almaktadır. Bütün eğitimlerimiz butik sınıflarda canlı, eğitmen eşliğinde online olarak Zoom üzerinden gerçekleşmektedir.

{ Bursluluk Sınavı }

Bursluluk sınavı 1. Aşama Goldenmade eğitimi için geçerlidir.

Sınav yazılım bilgisi gerektirmiyor. Sınav soruları genel yetenek ve siliconmadeacademy.com web sayfamız ile birlikte Instagram hesabımızdaki bilgilerden oluşuyor. Web sayfamızın tamamını ve Instagram hesabımızdaki bütün paylaşımları detaylı bir şekilde okumanı öneririz.

Bursluluk sınavı çekiliş değildir, 1. Aşama Goldenmade eğitimi kazanabileceğiniz bir bursluluk sınavıdır. Detaylar için gönderinin altındaki metni okumanızı rica ederiz.

Siliconmade Academy, kar amacı gütmeyen bir kuruluş, bursluluk sınavlarımız destek aldığımız sürece oluyor. Bu sebeple bir sonraki bursluluk sınavı veya sınavları konusunda net bir tarih veremiyoruz. Yeniden bursluluk sınavımız olursa sosyal medya hesaplarımızdan duyuru yapacağız. Takipte kalın.

Siliconmade Academy ileri seviye yazılım uzmanlığı eğitiminin her aşaması sertifikalandırılmıştır. 3. Aşama Uzmanlık Eğitimlerinin tamamı uluslararası onaylıdır.
 • 1. Aşama Temel Programlama Katılım Sertifikası
 • 1. Aşama Temel Programlama Eğitimi’ni alıp; derslerin %90’ına katılım gösterenlere verilir.
 • 1. Aşama Temel Programlama Başarı Sertifikası
 • 1. Aşama Temel Programlama Eğitimi’ni alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler, 2. Aşama Fullstack Yazılım Uzmanlığı Eğitimi’ne katılmaya hak kazanır.
 • 2. Aşama Fullstack Yazılım Uzmanlığı Katılım Sertifikası
 • 2. Aşama Fullstack Yazılım Uzmanlığı Eğitimi’ni alıp; derslerin %90’ına katılım gösteren öğrencilere verilir.
 • 2. Aşama Fullstack Yazılım Uzmanlığı Başarı Sertifikası
 • 2. Aşama Fullstack Yazılım Uzmanlığı Eğitimi’ni alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler, 3. Aşama Eğitimleri’ne katılmaya hak kazanır.
 • 3. Aşama İleri Seviye Fullstack Yazılım Uzmanlığı Sertifikası (Uluslararası Geçerli)
 • 3. Aşama İleri Seviye Fullstack Yazılım Uzmanlığı Eğitimi’ni alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler, Siliconhead Eğitimi’ne katılmaya hak kazanır. Sertifika, ICCW onaylı olarak uluslararası geçerlidir.
 • 3. Aşama Siber Güvenlik Uzmanlığı Sertifikası (Uluslararası Geçerli)
 • 3. Aşama Siber Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi’ni alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler, Siliconhead Eğitimi’ne katılmaya hak kazanır. Sertifika, ICCW onaylı olarak uluslararası geçerlidir.
 • 3. Aşama Yapay Zeka Geliştirme Sertifikası (Uluslararası Geçerli)
 • 3. Aşama Yapay Zeka Geliştirme Eğitimi’ni alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler, Siliconhead Eğitimi’ne katılmaya hak kazanır. Sertifika, ICCW onaylı olarak uluslararası geçerlidir.
 • 3. Aşama Oyun Geliştirme Sertifikası (Uluslararası Geçerli)
 • 3. Aşama Oyun Geliştirme Eğitimi’ni alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler, Siliconhead Eğitimi’ne katılmaya hak kazanır. Sertifika, ICCW onaylı olarak uluslararası geçerlidir.
 • 3. Aşama Mobil Geliştirme Sertifikası (Uluslararası Geçerli)
 • 3. Aşama Mobil Geliştirme Eğitimi’ni alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler, Siliconhead Eğitimi’ne katılmaya hak kazanır. Sertifika, ICCW onaylı olarak uluslararası geçerlidir.
 • Siliconhead Sertifikası
 • Siliconhead Eğitimini alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler Siliconmade Network tarafından yurtiçinde veya yurt dışında 6 aylık staj programına yönlendirilir.
Siliconhead Sertifikasına sahip Siliconmade Network üyelerini 6 aylık staj programına almak için Siliconmade Academy’ye başvuran ve başvuruları onaylanan şirketler:
 • 1. Siliconmade Arge Yazılım Bilişim A.Ş. (İstanbul, Türkiye)
 • 2. E Sınav Merkezi A.Ş. (Ankara, Turkiye) esinavmerkezi.com
 • 3. Cheff Arge Yazılım Bilişim Danışmanlık A.Ş. (İstanbul, Türkiye)
 • 4. Logic-Byte A.G. (Köln, Almanya)
 • 5. Gun Media U.G. (Frankfurt, Almanya)
 • 6. ThinX Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri Tic.Ltd. Şti. (İstanbul)

Siliconmade Academy eğitim yolculuğunu tamamlayarak; Siliconhead unvanı ile Siliconmade Network’e daimi olarak katılan bütün üyeler, Siliconmade Academy’nin açacağı 3. Aşama sınıflarına ücretsiz katılma hakkına sahiptir. Ücretsiz katılım kontenjanı, açılan sınıfın toplam kontenjanının %10'u kadardır.

Örneğin 20 kişilik 3. Aşama Siber Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi'nde 2 kişilik ücretsiz Siliconhead kontenjanı açılacaktır. Katılım önceliği, her ders için talep sırasına göre belirlenecektir.

Siliconhead Eğitimi'ni tamamladığımızda Siliconhead unvanını almak için tek bir adım kalır: STAJ. Stajın nerede ve hangi lider yazılımcının süpervizyonunda yapıldığı Siliconmade Academy için önemlidir. Bu sebeple Siliconmade Academy, öğrencimizin adım adım profesyonelleşmesi ile ilgilenebilecek yetkinlikte lider yazılımcılardan oluşan kurumlarda yapılan stajları kabul eder. İlgili kurumdan düzenli olarak stajyer ile ilgili değerlendirme alır. 6 ayın sonunda, kurumla birlikte yapılan değerlendirme sonucunda stajyerin stajı başarıyla tamamladığına veya gerekçesi ile birlikte 1 ay daha devam etmesine karar verilir. Eğer öğrenci staj yapacağı kurumu kendisi seçmek isterse; mutlaka Siliconmade Academy'ye bilgi vermesi ve ilgili kurum ile yapılacak staj protokolünün kurum tarafından kabul edilmesi gerekir. Bununla birlikte seçilen kurumdaki lider yazılımcının öğrencinin gelişimi ile ilgili sorumluluk alabilecek yetkinlikte olması gerekir.

Siliconmade Academy, yurt içi ve yurt dışından stajyer başvuruları alır, kurumları staj protokolüne göre değerlendirir, uyumlu olanlar ile işbirliğine başlar. Stajer kabul eden kurumların nihai amacı, profesyonelleşen öğrenciyi stajı tamamlandıktan sonra işe almaktır. Öğrencimiz; Siliconhead unvanını aldıktan sonra 1 ay içerisinde staja başlar. Eğer staj ağımızdaki şirketlerin stajer ihtiyaçlarında beklenmeyen bir azalma olursa ve öğrencimiz planlandığı gibi staja hemen başlayamaz ise; Siliconmade Academy staja başlama süresinin 6 aydan daha uzun olmayacağını garanti eder.

6 aylık staj için bir diğer seçenek de Siliconmade Academy'den bir mentor süpervizör eşliğinde en fazla 5 kişilik gruplar ile bir araya gelen öğrencilerin kendi projelerini birlikte geliştirmesidir. Bu durumda stajın başarı ile tamamlanmasının kriteri, projenin hayata geçmesi ve gerçek kullanıcılar tarafından istikrarlı bir şekilde kullanılmasıdır.

Eğer öğrencimiz Siliconhead Eğitimini tamamladıktan sonra kendi imkanları ile iş bulur ve çalışmaya başlarsa; çalıştığı kurum ve direk bağlı olacağı yönetici Siliconmade Academy staj kriterlerini sağlıyorsa ve kurumda 6 ayı tamamlarsa; yöneticisi ile yapılacak değerlendirme sonrası uygun görülürse stajını başarıyla tamamlamış sayılır.

Siliconmade Academy eğitimleri kapalı grup sınıflarda ve kontenjan dahilinde gerçekleşmektedir. Eğitimlere, ödemesi tamamlanan ve kaydı kurum tarafından iletilen yazılı onay ile kesinleşen katılımcılar dışında katılımcı alınmamaktadır. İlgili eğitim grubu için belirlenen standart kayıt ücretleriyle, ayrıca bir burs kullanılmadan satın alınan kontenjan kişiye özeldir ve dersler başladıktan sonra kayıt iptali yapılmamaktadır. Bu şartlarda kaydı gerçekleşen ve sağlık durumları nedeniyle derslere devam etmeleri mümkün olmayan katılımcılar resmi kurumlardan alacakları, eğitime devam etmelerinin mümkün olmadığını belirten sağlık raporu ile sadece bir döneme mahsus olarak kontenjanlarını dondurabilirler. Kayıt esnasında sunulan özel burslardan yararlanarak eğitime kayıt olan kursiyerlerin kayıt ücretlerinde iptal & iade ya da dondurma hakları bulunmamaktadır.