S.S.S. - Siliconmade Academy - Yazılım Eğitimi

{ Sıkça Sorulan Sorular }

Siliconmade Academy ileri seviye yazılımcı eğitim yolculuğu baştan sona nasıldır?

1) 1. Aşama Temel Programlama Eğitimi – 64 saat ders – 5 seans mentorlük
2) 2. Aşama Fullstack Yazılım Uzmanlığı Eğitimi – 128 saat ders – 10 seans mentorlük
3) 3. Aşama İleri Seviye Yazılım Uzmanlığı Eğitimleri (Fullstack II | Oyun Geliştirme | Yapay Zeka | Siber Güvenlik | Mobil Geliştirme) – 128 saat ders, 10 seans mentorluk
4) Siliconhead Eğitimi (Proje Yönetimi, Analiz, Kullanıcı Deneyimi, Test) – 128 saat ders – 10 seans mentorluk
5) Staj – 6 ay
6) Siliconmade Network Daimi Üyeliği

Sertifikanın geçerliliği, etkisi, gücü nedir anlatır mısınız?

Siliconmade Academy ileri seviye yazılım uzmanlığı eğitiminin her aşaması sertifikalandırılmıştır. 3. Aşama Uzmanlık Eğitimlerinin tamamı uluslararası onaylıdır.

1. Aşama Temel Programlama Katılım Sertifikası
1. Aşama Temel Programlama Eğitimi'ni alıp; derslerin %90'ına katılım gösterenlere verilir.

1. Aşama Temel Programlama Başarı Sertifikası
1. Aşama Temel Programlama Eğitimi'ni alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler, 2. Aşama Fullstack Yazılım Uzmanlığı Eğitimi'ne katılmaya hak kazanır.

2. Aşama Fullstack Yazılım Uzmanlığı Katılım Sertifikası
2. Aşama Fullstack Yazılım Uzmanlığı Eğitimi'ni alıp; derslerin %90'ına katılım gösteren öğrencilere verilir.

2. Aşama Fullstack Yazılım Uzmanlığı Başarı Sertifikası
2. Aşama Fullstack Yazılım Uzmanlığı Eğitimi'ni alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler, 3. Aşama Eğitimleri'ne katılmaya hak kazanır.

3. Aşama İleri Seviye Fullstack Yazılım Uzmanlığı Sertifikası (Uluslararası Geçerli)
3. Aşama İleri Seviye Fullstack Yazılım Uzmanlığı Eğitimi'ni alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler, Siliconhead Eğitimi'ne katılmaya hak kazanır. Sertifika, ICCW onaylı olarak uluslararası geçerlidir.

3. Aşama Siber Güvenlik Uzmanlığı Sertifikası (Uluslararası Geçerli)
3. Aşama Siber Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi'ni alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler, Siliconhead Eğitimi'ne katılmaya hak kazanır. Sertifika, ICCW onaylı olarak uluslararası geçerlidir.

3. Aşama Yapay Zeka Geliştirme Sertifikası (Uluslararası Geçerli)
3. Aşama Yapay Zeka Geliştirme Eğitimi'ni alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler, Siliconhead Eğitimi'ne katılmaya hak kazanır. Sertifika, ICCW onaylı olarak uluslararası geçerlidir.

3. Aşama Oyun Geliştirme Sertifikası (Uluslararası Geçerli)
3. Aşama Oyun Geliştirme Eğitimi'ni alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler, Siliconhead Eğitimi'ne katılmaya hak kazanır. Sertifika, ICCW onaylı olarak uluslararası geçerlidir.

3. Aşama Mobil Geliştirme Sertifikası (Uluslararası Geçerli)
3. Aşama Mobil Geliştirme Eğitimi'ni alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler, Siliconhead Eğitimi'ne katılmaya hak kazanır. Sertifika, ICCW onaylı olarak uluslararası geçerlidir.

Siliconhead Sertifikası
Siliconhead Eğitimini alıp; başarı kriterlerini sağlayanlara verilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler Siliconmade Network tarafından yurtiçinde veya yurt dışında 6 aylık staj programına yönlendirilir.

Siliconhead Sertifikasına sahip Siliconmade Network üyelerini 6 aylık staj programına almak için Siliconmade Academy'ye başvuran ve başvuruları onaylanan şirketler:
1. Siliconmade Arge Yazılım Bilişim A.Ş. (İstanbul, Türkiye)
2. Robo Yapay Zeka Yazılım A.Ş. (İstanbul, Türkiye)
3. Meşe Yazılım A.Ş. (Ankara, Türkiye)
4. E Sınav Merkezi A.Ş. (Ankara, Turkiye) esinavmerkezi.com
5. Cheff Arge Yazılım Bilişim Danışmanlık A.Ş. (İstanbul, Türkiye)
6. Logic-Byte A.G. (Köln, Almanya)
7. Gun Media U.G. (Frankfurt, Almanya)
8. ThinX Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri Tic.Ltd. Şti. (İstanbul)

3. Aşama eğitimlerine nasıl ücretsiz katılabiliriz?

Siliconmade Academy eğitim yolculuğunu tamamlayarak; Siliconhead unvanı ile Siliconmade Network’e daimi olarak katılan bütün üyeler, Siliconmade Academy’nin açacağı 3. Aşama sınıflarına ücretsiz katılma hakkına sahiptir. Ücretsiz katılım kontenjanı, açılan sınıfın toplam kontenjanının %10'u kadardır. Örneğin 20 kişilik 3. Aşama Siber Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi'nde 2 kişilik ücretsiz Siliconhead kontenjanı açılacaktır. Katılım önceliği, her ders için talep sırasına göre belirlenecektir.

Mezunları staj ve iş bulma konusunda nasıl destekliyorsunuz?

Siliconhead Eğitimi'ni tamamladığımızda Siliconhead unvanını almak için tek bir adım kalır: STAJ. Stajın nerede ve hangi lider yazılımcının süpervizyonunda yapıldığı Siliconmade Academy için önemlidir. Bu sebeple Siliconmade Academy, öğrencimizin adım adım profesyonelleşmesi ile ilgilenebilecek yetkinlikte lider yazılımcılardan oluşan kurumlarda yapılan stajları kabul eder. İlgili kurumdan düzenli olarak stajyer ile ilgili değerlendirme alır. 6 ayın sonunda, kurumla birlikte yapılan değerlendirme sonucunda stajyerin stajı başarıyla tamamladığına veya gerekçesi ile birlikte 1 ay daha devam etmesine karar verilir. Eğer öğrenci staj yapacağı kurumu kendisi seçmek isterse; mutlaka Siliconmade Academy'ye bilgi vermesi ve ilgili kurum ile yapılacak staj protokolünün kurum tarafından kabul edilmesi gerekir. Bununla birlikte seçilen kurumdaki lider yazılımcının öğrencinin gelişimi ile ilgili sorumluluk alabilecek yetkinlikte olması gerekir.

Siliconmade Academy, yurt içi ve yurt dışından stajyer başvuruları alır, kurumları staj protokolüne göre değerlendirir, uyumlu olanlar ile işbirliğine başlar. Stajer kabul eden kurumların nihai amacı, profesyonelleşen öğrenciyi stajı tamamlandıktan sonra işe almaktır.

Öğrencimiz; Siliconhead unvanını aldıktan sonra 1 ay içerisinde staja başlar. Eğer staj ağımızdaki şirketlerin stajer ihtiyaçlarında beklenmeyen bir azalma olursa ve öğrencimiz planlandığı gibi staja hemen başlayamaz ise; Siliconmade Academy staja başlama süresinin 6 aydan daha uzun olmayacağını garanti eder.

6 aylık staj için bir diğer seçenek de Siliconmade Academy'den bir mentor süpervizör eşliğinde en fazla 5 kişilik gruplar ile bir araya gelen öğrencilerin kendi projelerini birlikte geliştirmesidir. Bu durumda stajın başarı ile tamamlanmasının kriteri, projenin hayata geçmesi ve gerçek kullanıcılar tarafından istikrarlı bir şekilde kullanılmasıdır.

Eğer öğrencimiz Siliconhead Eğitimini tamamladıktan sonra kendi imkanları ile iş bulur ve çalışmaya başlarsa; çalıştığı kurum ve direk bağlı olacağı yönetici Siliconmade Academy staj kriterlerini sağlıyorsa ve kurumda 6 ayı tamamlarsa; yöneticisi ile yapılacak değerlendirme sonrası uygun görülürse stajını başarıyla tamamlamış sayılır.

Kaydımı dondurmak/iptal etmek istiyorum. Nasıl işlem yapabilirim?

Siliconmade Academy eğitimleri kapalı grup sınıflarda ve kontenjan dahilinde gerçekleşmektedir. Eğitimlere, ödemesi tamamlanan ve kaydı kurum tarafından iletilen yazılı onay ile kesinleşen katılımcılar dışında katılımcı alınmamaktadır.
İlgili eğitim grubu için belirlenen standart kayıt ücretleriyle, ayrıca bir burs kullanılmadan satın alınan kontenjan kişiye özeldir ve dersler başladıktan sonra kayıt iptali yapılmamaktadır. Bu şartlarda kaydı gerçekleşen ve sağlık durumları nedeniyle derslere devam etmeleri mümkün olmayan katılımcılar resmi kurumlardan alacakları, eğitime devam etmelerinin mümkün olmadığını belirten sağlık raporu ile sadece bir döneme mahsus olarak kontenjanlarını dondurabilirler. Kayıt esnasında sunulan özel burslardan yararlanarak eğitime kayıt olan kursiyerlerin kayıt ücretlerinde iptal & iade ya da dondurma hakları bulunmamaktadır.