{ Barış Erdemir }

Zafer Ayan, Siliconmade Academy Programming Instructor

Kurucu eğitmenimiz Barış Erdemir, 2009 Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Yapı Kredi Bankası’nın dijital dönüşüm projelerine 7 yıl boyunca liderlik yapmış ve bu dönemde teknoloji ekiplerinin eğitimini de üstlenmiştir. Yapı Kredi Bankası sonrası danışmanlık yaptığı süreçte ise Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri ile birlikte çalışmalar sürdürmüştür. Halen Faruk Eczacıbaşı'nın kurucu başkanlığını yürüttüğü Türkiye Bilişim Vakfı’nda yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktadır. 2017 yılında Başlangıç Noktası platformunun kurucu lider ekibinde yer almış ve bugün de gönüllü çalışmalarına devam etmektedir.

2018 yılında, 25 ülkede 1.300 aktif tur rehberi ile çalışan, global deneyim odaklı seyahat girişimi - localexperience.co uygulamasını kurmuştur. Covid-19 salgınıyla birlikte bu alandaki çalışmalarını durdurarak global sorunlarla ilgili çözüm arayışına girmiş ve sürdürülebilirlik kavramları farkındalığıyla bir teknoloji okulu kurmaya karar vermiştir.

Erdemir, yurt içi ve yurt dışında aldığı eğitimleri, kurumsal ve teknoloji girişimciliği tecrübesini ve psikoloji alanındaki donanımını birleştirerek Türkiye’nin ve dünyanın ilk online teknoloji okulu olan Siliconmade Academy’i kurmuştur.