{ Siliconmade Academy Topluluk Kuralları }

Siliconmade Academy, sıfırdan yazılım eğitimi alarak dahil olunan bir topluluktur. Öğrenciler eğitim aldıkları sürece, Siliconhead unvanı alan mezunlar ise daimi olarak topluluğun üyesi olurlar.

Siliconmade Academy üyeleri arasındaki ilişkiler her zaman sevgi, saygı ve verimlilik esasına dayalı olarak yürütülür.

Siliconmade Academy üyeleri; tüm üyelerin kendisi gibi “elinden gelenin en iyisini yaptığı” bilincini taşır ve birbiriyle iletişimde buna dikkat ederler.

Siliconmade Academy’nin bu sevgi, saygı ve verimlilik temelini koruyabilmesi ve sürdürebilmesi için belirlenmiş ‘Siliconmade Academy Topluluk Kuralları’ aşağıda listelenmiştir.

Siliconmade Academy Topluluk Kuralları’nın tamamı, yaşanmış olumsuz deneyimlerden edinilen bilgi ve tecrübeye dayanarak, topluluğumuzun zarar görmesini önlemek ve her öğrencinin verimli bir öğrenme deneyimi yaşamasına katkıda bulunmak amacıyla özenle hazırlanmıştır.


Siliconmade Academy Network Topluluk Kuralları

 1. Online veya fiziksel tüm etkinliklerde, katılımcıların huzurunu ve düzenini bozacak her türlü hal, hareket ve davranış topluluk kurallarına aykırıdır.
  1. Uyarılara rağmen etkinliğin akışını bozacak her türlü müdahale.
  2. Kişilerin birbirlerine veya herhangi bir kişi / kurum hakkında ırkçı, cinsiyetçi, homofobik, küfür veya hakaret içeren söylemlerde bulunması.
  3. Etkinliklere alkol ve / veya uyuşturucu madde etkisinde katılmak.
  4. Etkinlik süresince alkol, uyuşturucu madde ve / veya tütün ürünleri tüketmek.
  5. Etkinliklere, katılımcıların dikkatini dağıtacak ve disiplini olumsuz etkileyebilecek nitelikte uygunsuz kıyafetler ile katılmak. (Ör. atlet vb.)
 2. Yanıltıcı bilgi vermek, uygunsuz dil kullanmak ve uygun ol olmayan paylaşımlar yapmak topluluk kurallarına aykırıdır.
  1. Öğrenim deneyimini olumsuz yönde etkileyecek ve topluluk motivasyonunu düşürecek bilgi paylaşımı yapılması.
  2. Küfür, argo ve hakaret kullanarak eğitim sürecini olumsuz etkilemek.
  3. Katılımcıların huzurunu bozacak ve zarar verebilecek içeriklerin paylaşılması. (Ör. virüsler, cinsel içerikli paylaşımlar vb.)
 3. Şiddet ve hakaret içeren her türlü hal, hareket ve davranışta bulunmak topluluk kurallarına aykırıdır.
  1. Öğrencilerin, kurum personelinin ve/veya kurumla ilişkili kişilerin dini inancına, ırkına, etnik kökenine, yaşına, sosyal durumuna, siyasi görüşüne, cinsel yönelimine, fiziksel durumuna yönelik nefreti teşvik edici, şiddet içeren, provokatif, aşağılayıcı söylem ve/veya davranışlarda bulunmak.
  2. Öğrencilere, kurum personeline ve/veya kurumla ilişkili kişilere yönelik tehdit, nefret ve saldırganlık içeren davranışlar sergilemek.

Yukarıda belirtilen topluluk kurallarının ihlal edilmesi durumunda:

 1. Öğrenci önce sözlü olarak ikaz edilir,
 2. İhlal durumu devam eder veya tekrarlanırsa, öğrenci yazılı olarak ihtar edilir,
 3. Tüm bu ikaz ve ihtarlara rağmen kuralların ihlali devam ederse, öğrencinin Siliconmade Academy ile ilişiği kesilir ve herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.