{ Gökhan Çınar }

Zafer Ayan, Siliconmade Academy Programming Instructor

Gökhan Çınar, Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden burslu olarak mezun olmuştur ve yüksek lisansını Maltepe Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Türk Psikologlar Derneği’nde aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’nin ardından 3 yıl Dr. Çağla Gülol ile bu yaklaşımda süpervizyon çalışmalarına devam etmiştir. Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden aldığı EMDR eğitimi ile alandaki çalışmalarını sürdüren Gökhan Çınar, Geştalt Terapi Derneği’nde Prof. Dr. Ceylan Daş tarafından verilen 4 yıllık Geştalt Terapi Eğitimi’ni ve yaşantı gruplarını tamamlamıştır.

Kariyeri boyunca psikoterapi seansları ve yer aldığı eğitimlerde kendisini daha yakın bulduğu “Ergenlik Dönemi” ile ilgili birçok seminer, eğitim, oluşum ve çalışmada yer alan Gökhan Çınar, İstanbul’da kurucu ortaklarından biri olduğu Keşif Psikoloji’de psikoterapi alanında çalışmaya devam etmektedir.

Küçük yaşlardan itibaren medyada sunucu, yapımcı ve içerik üreticisi olarak birçok projede bulunmuş ve doktora eğitimini Sinema-Tv alanı üzerine almıştır. Ortağı olduğu dijital platform Bana Göre Tv’de yayınlanan ve büyük ses getiren “Katarsis” ve “Katarsis X-TRA” programlarının yapımcı ve sunucusu olarak çalışmalarına devam etmektedir. Medyada psikolojik okur-yazarlığı artırmak adına çeşitli seminer ve etkinliklerde konuşmacı olarak yer almayı sürdürmektedir. “Geçecek mi?” ve “Benim Evim Neresi?” isimli kitapların yazarıdır.