{ Neden Varız? }

Bugün birçok eğitim kurumu, eğitim (training) değil, müfredata dayalı standart öğretim (teaching) kurumudur. Öğretim modelinde halen “baskın öğretmen-bağımlı öğrenci” ilişki modeli devam ederken, içeriğine müdahale edilemeyen ve blok şeklinde sunulan ders programları çoğunlukla yalnızca tek yönlü bilgi aktarımı şeklindedir. Garantici ve uygulama kolaylığı olan bu model kötüdür diyemeyiz belki ama bu modelin neyi garantiye aldığının ve kime kolaylık sağladığın altını çizmek lazım. Öğrenci olmadığı kesin…

{ Yeni Nesil Eğitim }

Mevcut müfredata dayalı eğitim, gerçek yaşamın ihtiyaçlarını karşılamıyor. Kurumların daha yetenekli çalışanlara ve liderlere, bireylerin daha iyi kurumlara ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu yüzden karşılıklı anlayış ve hedefe yönelik bir ilişki kurulan, içeriği beraber belirlenen, sorunlarına hızla, kişiye özel çözüm olabilecek yeni nesil bir eğitim modeli hazırladık.

Siliconmade Academy olarak senin amaç ve hedeflerini tam ve doğru şekilde tespit edeceğin, birlikte planladığımız bir yol haritasını takip ediyoruz. Yeteneklerine ve eğilimlerine göre, deneyime dayalı programımız boyunca da, toplu ve bire bir çalışmalarla ilgi alanlarını belirliyor, evrensel bir vizyon paylaşabilmek adına disiplinler arası mentorluk sağlıyor; hangi kilitlere anahtar olabileceğinin fotoğrafını çekiyoruz.

{ Geleceğin İlerisindeki Yazılımcıları Yetiştirmek }

Amacımızı bu: Geleceğin ilerisindeki yazılımcıları yetiştirmek. Gelecekteki global sorunlarla ilgili hepimizin bazı öngörü ve fikirleri var, ve hepimiz buna dair adım atıyoruz fakat görünen geleceğin ötesine hazır mıyız? Geleceğin ilerisinde yaşamaktan kastımız, sürekli olarak ileri bakabilmek, trendleri ve konjonktürü takip edebilmek, günlük plan ve kazancın ötesinde büyük resmi görebilmek ve tüm bunların yanı sıra global sorunlara da çare olabilecek yazılımcılar yetiştirmek. Öğrencilerimize de bu doğrultuda bir bakış açısı katarken yeni ve inovatif fikirleri gerçekleştirmeye öncülük ediyoruz. Mezunlarımız, öğrencilerimiz, eğitmenlerimiz, mentörlerimiz ve destekçi kurumlarımız ile işbirliği içerisinde global sorunlara çözüm olacak projeleri birlikte gerçekleştiriyoruz.

{ Birey Olarak Değerli, Hep Beraber Daha Değerli }

Geleceğin yetkin ve global yazılımcısı olarak evrensel bilgi ve kolektif vizyonla tam olarak donanmış olmak çok değerli. Bu kişilerin birbiriyle ve çevresiyle temasını sağlayan bir ekosistem ise en büyük güç. Bu yüzden, öğrencilerimizin mezun olduktan sonra, kendilerini bütüne fayda olarak sunabilecekleri, Siliconmade’in güçlü network’üne katılmalarını sağlıyor, bu birlikten çok daha büyük kuvvetler yaratıyoruz. Bütün, parçaların toplamından büyüktür.

{ Başvuru Formu }

Neden Yazılımcı Olmak İstiyorsunuz?