İstersen staj yap, istersen işe gir !

Kariyer Masterclass

{ Kariyer MasterClass }

Öğrencilerimizin hem eğitim döneminde hem de eğitim sonrası süreçlerde gerekli donanımlar edinerek kariyer yolculuklarına başlamalarını önemsiyoruz. Tam da bu noktada, eğitimini tamamlayan öğrencilerimizi “Kariyer MasterClass” programı ile destekleyerek, staja ve işe yerleşme öncesi en doğru adımlarla ilerlemelerini sağlıyoruz.

Atölye ve Programlar; CV Eğitimi, Linked-in Eğitimi, Mülakat Eğitimi, Github Proje Yayınlama ve Sunumu Eğitimi, İK Mülakatı Deneyimi, Teknik Mülakat Deneyimi Eğitimleri 2 ay süren kariyer hazırlık eğitimini tamamlayan adaylar, artık staja ve işe başlamaya hazırdır. Artık staj veya iş seçeneklerinden istediği ile ilerleyebilir.

{ Staj Eğitimi }

“Siliconmade Staj Eğitimi” programına dahil olan katılımcılar, program şirketlerimizde aktif olarak çalışma hayatına başlar ve proje geliştirme sürecine etkin bir şekilde dahil edilir. “STAJYER YAZILIMCI” unvanı ile gerçek bir projeye atanır ve aktif olarak proje yaşam döngüsünde görev, sorumluluk ve eğitim alır. Program, katılımcının isteği ve ihtiyacına bağlı olarak istediği süre boyunca devam eder.

Staj sürecindeki öğrencimiz, şirket bünyesinde "Stajyer Yazılımcı" olarak görevine başlar ve bir teknik yönetici tarafından yönlendirilerek, şirkette devam eden bir projeye dahil edilir. Bu sistemde, her hafta yönetici tarafından stajyere bir görev verilir ve stajyer, hafta boyunca bu görevi yerine getirmek için çalışır. Teslim zamanı geldiğinde, stajyer ve yönetici arasında 1-1 toplantı düzenlenir ve bu görüşmede yönetici tarafından verilen geri bildirimlerle, süreç ile ilgili doğru yönlendirmeler yapılır. Bu aşamada eğer stajyer görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirirse, bir sonraki hafta için farklı bir göreve başlar. Fakat işin tamamlanmadığı ve üzerine çalışılması gerektiğine dair bir geri bildirim alırsa, bir sonraki hafta için aynı görev üzerine tekrar çalışır. Böylece stajyer kendi hızına ve kendi seviyesine uygun işler alarak projede çalışmaya başlamış olur. Görevleri zamanından önce ve başarıyla yerine getirmesi durumunda, kısa sürede projede "Junior Yazılım Geliştiriciler” ile aynı işleri almaya başlar. Katılımcı sürece yeterince zaman ayıramaz ve verilen işleri daha uzun zamanda yaparsa, kendi hızında hazır oldukça ilerleyeceği şekilde tecrübe edinir.

Katılımcımız stajı tamamlandığında, ilgili şirketten çalışma ve tecrübe referansı alarak iş başvuruları yapabilir.

{ İşe Yerleştirme Programı }

Siliconmade eğitiminlerinden başarı ile mezun olarak mezun olan ve “Kariyer MasterClass” programına katılım sağlayarak staj sürecinin gerekliliklerini eksiksiz yerine getirip iş hayatına hazır hale gelen öğrencilerimizi, Siliconmade Network bünyesindeki şirketlerle buluşturuyoruz.

Bu sayede öğrencilerimiz hedefledikleri kariyerlere adım atarken, şirketler de iş gücü ihtiyaçlarını karşılamak için nitelikli ve donanımlı yazılımcıları bünyelerine dahil etmiş oluyor. Amacımız, hem öğrencilerimizin hem de iş dünyasının fayda sağladığı bir işbirliği ortamı oluşturarak, geleceğin başarılı lider yazılımcılarını yetiştirmektir.

{ Hemen Başvur }

Neden Yazılımcı Olmak İstiyorsunuz?