Stajını Tamamla ve Siliconhead Unvanına Sahip Ol !

Staj Eğitimi

{ Neden Var? }

Eğitim sürecini tam olarak takip eden, tüm derslere aktif şekilde katılan, verilen görevlerin tamamını başarıyla yerine getiren ve eğitim dışı zamanlarda da sürekli olarak kendini geliştirmeye devam eden katılımcılarımız, eğitim programını tamamladıktan hemen sonra staj ve iş bulabilmektedir.

Bazı öğrencilerimiz eğitim aşaması bitmeden işe yerleşebilirken, bazıları eğitim bittikten hemen sonra iş bulabilmektedir Ancak eğitime kısıtlı zaman ayırabilen katılımcılarımız ise, süreç sonrasında hem kendilerini geliştirmeye devam etme, hem de staj ve iş başvurularından sonuç almakta zorluk yaşamaktadır.

Siliconmade Academy Ailesi olarak, yaşanan bu zorluğu beraber aşmak ve her öğrencimizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak amacıyla “Siliconmade Fast Staj Eğitimi” programını geliştirdik.

{ Nedir? }

“Siliconmade Fast Staj Eğitimi” programına dahil olan katılımcılar, program şirketlerimizde aktif olarak çalışma hayatına başlar ve proje geliştirme sürecine etkin bir şekilde dahil edilirler. “STAJYER YAZILIMCI” unvanı ile gerçek bir projeye atanır ve aktif olarak proje yaşam döngüsünde görev, sorumluluk ve eğitim alırlar. Program, katılımcının isteği ve ihtiyacına bağlı olarak istediği süre boyunca devam eder.

Staj Eğitimi Programı 2 Aşamadan Oluşur;

1. Aşama; Hazırlık eğitimi aşamasıdır. CV Eğitimi, Linked-in Eğitimi, Mülakat Eğitimi, Github Proje Yayınlama ve Sunumu Eğitimi, İK Mülakatı Deneyimi ve Teknik Mülakat Deneyimi Eğitimleri uygulanır. Bu aşamayı tamamlayan adaylar, artık şirkette staja başlamaya hazırdır. Hazırlık eğitimi 2 ay sürer.

2. Aşama; Staj aşamasıdır. Katılımcımız şirkette “Stajyer Yazılımcı” unvanı ile çalışmaya başlar. Kendisinin bir teknik yöneticisi olur ve şirkette devam eden bir projeye atanır. Her hafta yönetici tarafından bir görev verilir ve stajyer, hafta boyunca bu görevi yerine getirmek için çalışır. Teslim zamanı geldiğinde, stajyer ve yönetici 1-1 toplantı yapar. Bu görüşmede yönetici tarafından verilen geri bildirimlerle süreçle ilgili doğru yönlendirmeler yapılır. Eğer stajyer görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirirse bir sonraki hafta için farklı bir göreve başlar. Fakat işin tamamlanmadığı ve üzerine çalışılması gerektiğine dair bir geri bildirim alırsa, bir sonraki hafta için aynı görev üzerine tekrar çalışır. Böylece stajyer kendi hızına ve kendi seviyesine uygun işler alarak projede çalışmaya başlamış olur. Görevleri zamanından önce ve başarıyla yerine getirmesi durumunda, kısa sürede projede "Junior Yazılım Geliştiriciler” ile aynı işleri almaya başlar. Katılımcı sürece yeterince zaman ayıramaz ve verilen işleri daha uzun zamanda yaparsa, kendi hızında hazır oldukça ilerleyeceği şekilde tecrübe edinir.

Katılımcımız stajı tamamlandığında, ilgili şirketten çalışma ve tecrübe referansı alarak iş başvuruları yapabilir.

{ Ücret ve Süre Bilgisi }

{ Hemen Başvur }

Neden Yazılımcı Olmak İstiyorsunuz?